Aktualności

Ogłoszenie Centrum Medycznego Chiramed w Rabce-Zdroju
Z uwagi na zwiększające się ryzyko zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) wszystkie wizyty nie wymagające osobistego stawienia się pacjenta przeprowadzimy drogą telefoniczną  i elektroniczną.
Uprzejmie prosimy aby, osoby potrzebujące recept, zwolnień lekarskich,  zaświadczeń lekarskich oraz skierowań w pierwszej kolejności kontaktowały się z ośrodkiem telefonicznie.
Wystawione dokumenty zostaną wysłane poprzez SMS, mail lub Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Pacjenci posiadający Internetowe Konto Pacjenta mogą odbierać recepty i inne dokumenty przez to konto. Recepty można również odbierać przez aplikację mObywatel (moduł eRecepta).
Pacjentów przyjmujących leki na stałe z powodu chorób przewlekłych prosimy o telefoniczne przekazanie do ośrodka pełnego wykazu zażywanych i potrzebnych leków. Recepty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia będą wystawiane na 365 dni. Kody do recept będą przekazywane telefonicznie. Po recepty proszę nie zgłaszać się osobiście.
Oprócz stałego numeru przychodni 18 267 67 54 uruchomiamy dodatkowy numer telefonu do rejestracji 796 044 161. Jednocześnie informujemy, że pacjenci z objawami infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka) w pierwszej kolejności powinni skontaktować się z ośrodkiem telefonicznie.
Pacjenci podejrzani o kontakt z koronawirusem (SARS-CoV-2) powinni postępować zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, które mówią o ty że nie należy zgłaszać się samemu do poradni. Należy powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Nowym Targu, a w przypadku nasilonych objawów zadzwonić lub zgłosić się do oddziału zakaźnego w Myślenicach.